10 December 2010

Õppida on ju tore!

Mingi kiire on olnud. :D Lubasin kirjutada veidi ekskursiooninädalast (22.-26. nov), see oli tõesti ülitore. Kolm päeva järjest sõitsime bussiga erinevatesse kohtadesse. Esimene ekskursioon oli Hørsholmi, Kopenhaagenist pisut põhja poole, arboreetumisse, kuhu hakatakse varsti rajama healing gardenit nimega Nacadia. Aia asukoht oli juba nüüdki imeilus. Meid ootas põlev lõke, mille ääres end soojendada ning kohv, tee ja kook kuulusid siin ka ekskursiooni juurde. :D Tegime mindfulness-i harjutusi, panime silmad kinni ja tunnetasime enda ümbrust, jalutsime ringi, siis võtsime paaridesse, ühel seoti silmad kinni ja teine juhtis teda (ei olnud mingi new age meditatsiooni värk!). Ilus ja külm oli. Samal õhtul hakkas Kopenhaagenis esimest lund sadama!

Teisel ekskursioonipäeval läksime Rootsi, Alnarpi, kus on Rootsi Põllumajanduslik ülikool ja sellele kuuluv teraapia-aed, kus tegeletakse pmst fatigue syndrom (~ üleväsimus-sündroomiga) patsientidega. Vaatasime aeda, aga seal toimusid ka paar loengut. Väga-väga ilus ülikool, vana romantiline loss, mis on luuderohuga kaetud. Selleks päevaks oli kõik juba paksu lume all, aga sellest hoolimata sai ka aiast mingi pildi.

Kolmas ekskursioonipäev möödus Kopenhaagenis sees. Käisime Sølundi hooldekodu aias, ühel mänguväljakul nimega PlayLab, Vigerslevsparkenis ning viimaks Valbyparkenis. Too viimane on tõeliselt suur ja tõeliselt äge park paljude väikeste aiakestega ja suure kõige vägevama mänguväljakuga, mida ma kunagi näinud olen. Läbi pargi läheb rohkem kui kilomeetripikkune sirge allee. Igal pool ei jõudnud käia, aga tahaks kindlasti tagasi, eriti mänguväljakule ronima. Seal oli nii põnev maastik, künkad, kuhu ronida, salajasemad paigad põõsaste vahel, pikk käänuline laudtee läbi terve ala, sellel asusid 5 torni erinevatest materjalidest. Ja seal oli veel palju-palju muudki. Keda huvitab, võib facebookist mu pildid üles otsida! :)

Väga palju olen pidanud lugema viimasel ajal erinevaid kooliasju. Olen otsinud hulganisti artikleid raamatukogu andmebaasidest ja sadu lehekülgi teadusteksti välja printinud ja lugenud. See vast seletab natuke mu blogimislaiskust ka! Selleks kolmapäevaks pidime tegema grupiesitluse selle põhjal, mida kasulikku oleme kirjandusest leidnud. Meie grupi teema oli haiged ja puudega lapsed, olen seal, kuna minu uus projektiülesanne on ka puudega noortega seotud (minul küll pigem noored täiskasvanud). Sel kolmapäeval oli mul ka taani keeles kirjalik eksam (suuline on veel tulemas). Tundus, et läks hästi!

Mul on ikka muud elu ka peale kooli, aga sellest saab kindlasti mõnel teisel korral lugeda! :)

PS! Tulen jõuluks Eestisse juba 12 päeva pärast! :D:D

No comments:

Post a Comment