03 October 2010

Ilus elu

Jaa, elu on tõesti ilus, Jumal on lihtsalt nii hea olnud minu vastu!!! Istun praegu laupäeva õhtul arvuti taga ja kirjutan, pean ju ikka aeg-ajalt teada andma, mis ma siin ikka teen. ;) Sel nädalal olen enam-vähem koolitöödega järje peal, järgmise nädala lõpus on 2. projekti tähtaeg + IT eksam. Aga tean nüüd enam-vähem, mida ma tegema pean ja õnneks võtsin piisavalt lihtsa disaini ka selle asja jaoks - 3 raingardenit Ballerupi raekoja ees, kuhu juhitakse vihmavesi 700 m2 aatriumi katuselt.

Kolmapäeval käisin jooksmas. Esimese korra kohta võtsin liiga pika marsruudi ette - no ligi 9-10 km võis isegi kokku olla, järgmisel päeval kõik kohad valutasid. :D Jooksin kodust Frederiksberg Have-sse (hiigelsuur romantilises stiilis park), seal tegin ringi peale, ühes kohas jäin seisma ja vaatasin elevante (loomaaed on sealsamas kõrval) ja jooksin tagasi. No hästi natuke kõndisin ka. :) Siin on nii palju jooksjaid igal pool, ja kõik jooksid minust mööda. :D

Päris palju olen jälle rattaga ringi sõitnud. Eile ja üleeile sõitsin Vesterbros ja Valbys ringi - need asuvad Frederiksbergist veidi lõuna pool. Üleeile enne kirikusse ülistusproovi minekut käisin ära Estlandgade'l, seal juures olid ka Lettlandgade ja Litauen plads. Väike ja suht igav tänav oli kahjuks, majad ka natuke soditud.

PA020031 

Eile käisin Kopenhaageni linnamuseumis, reedeti saab sinna tasuta. Väike ja armas muuseum oli, selle ees oli äge vana Kopenhaageni makett. Kahjuks jõudsin ma sinna alles pool tundi enne sulgemist - siin pannakse kõik kohad 5-st kinni - ja kõike ei jõudnudki näha.

PA020027  

Siis sõitsin rattaga veel lõuna poole, kaardilt vaatasin, et seal on hiigelsuur surnuaed. See oli tõesti megasuur ja megailus. Ja hea oli seal rattaga sõita (Eestis ma surnuaedades ei sõidaks, aga seal oli see normaalne). Mulle lihtsalt meeldivad surnuaiad, sealne rahu ja loodus. Sealt tulles eksisin korraks ära, tegin pikema ringi aga leidsin üsna varsti juba õige tee, jalutasin veel Sondergardeni keskelt läbi (suur-suur park, kus rattaga sõita ei tohi :P), imetlesin õhtuvalguses Frederikbergi lossi (seal asub ohvitseride kool). Selle ilusa muruplatsi all pildil asub Cisternerne klaasimuuseum, mille laes ripuvad stalagtiidid ja mida valgustavad küünlad. Tahaks kunagi sinna ka jõuda.

PA020044

Tänase päeva eesmärk oli ära käia vabaõhumuuseumis. Nii hull tuul oli juba hommikul, et kahtlesin mitu korda, kas minna või mitte. See asub google maps'i andmetel minu kodust 14 km sõidu kaugusel Kongens Lyngby's, Suur-Kopenhaagenis, seega tuli ette võtta paras matk. Aga panin oma lilletikandiga kindad kätte ja läksin. Vahepeal jäi tee äärde IKEA, ja seal ma lihtsalt pidin peatuse tegema. Seal oli metsikult rahvast ostlemas, no ma siis ka ostsin mõned vajaminevad esemed, hinnad on seal tõesti head. Eraldi ettevõtmine täna oli välja lugeda marsruuti, sest ma printisin välja juhised ja kaardi autoga minemiseks, kuid sinna sisse jäi ka kiirtee, mille ääres vahepeal oli jalgrattatee ja vahepeal läks see kusagilt mujalt. Tegelikult läksingi ühest kohast nii valesti, et sõitsin kiirtee ääres rattaga ja mitmed juhid andsid signaali. No liiga hilja oli tagasi minna, sõitsin siis ülimalt tee ääres ja niipea kui võimalik tõmbasin sealt uttu. Ja siis katsusin lihtsalt intuitsiooni kaudu õige tee leida - läks õnneks, leidsin ka. Sattusin juhuslikult Lyngby peatänavale ja ummikusse :) Aga lõpuks oli asi seda väärt, vabaõhumuuseum oli väga põnev koht. Ja tasuta! Palju-palju vanu talusid erinevatest kohtadest Taanist ja ka veskeid, töökodasid, ühiskondlikke hooneid, mõis, palju loomi jne. Peaaegu igale poole sai sisse minna ja avastada. Mul oli seal aega neli tundi, see pandi samuti 5-st kinni ja ma ei jõudnud ikkagi igale poole. Muide, tulevikus olen ma kindlasti elektrikarjustega ettevaatlikum, ühte kitse kõrva tagant sügades sain kõva elektrilöögi (kits sai ka :).

PA030076

PA030090

PA030104

PA030110

Aga tuul ei läinudki üle, pigem läks hullemaks. Sel hetkel, kui mul juba parajalt külm hakkas, tuli päike natukeseks välja, jäigi u tunniks ajaks paistma ja soojendas mind üles. :) Tagasitee vastutuulega oli päris hull, ülesmäge oli peaaegu võimatu sõita ja isegi allamäge läks mõnes kohas päris raskelt. Lisaks läksin valesti veel ka, ei pööranud õigest kohast ära, tegin jällegi ringi, sõitsin Vanløsesse välja (paar metroopeatust minu omast edasi) ja leidsin jällegi ainult suunataju abil tee tagasi. Selleks ajaks oli peavalu juba kohutav - ikkagi terve päev tuult. Küll see üle läheb, ma olen ikkagi rõõmus! Nüüd õhtul tegin endale kuuma teed ja ahjupannkooki, mõnna! Homme mängin jälle klaverit kaasa kirikus, nii hea on selle kaudu Jumalat kiita ja tänada! Sest mu südames on rõõm!!!

No comments:

Post a Comment