18 June 2011

Lõpp paistab!

Uskumatu, aga mu aasta siin Taanis hakkabki vaikselt läbi saama. Pole siia viimase aja muljeid jõudnud kirja panna, aga ega ma väga palju muud polegi teinud kui koolitööd! Eksam, st projekti kaitsmine toimub neljapäeval, sinnamaani tuleb veel kõvasti tööd teha. Paar päeva tagasi sai tehtud ka uus koolipäeva rekord - 17 tundi, alustasin 9.30 hommikul ja lõpetasin 2.30 öösel. Ka eile läks parasjagu pikaks, olin keskööni koolis, üksi ka veel, reede õhtu ju. Tuleb siiski tunnistada, et eile ma seal ainult õppimisega ei tegelenud...

Esmaspäeval jätsin hüvasti KFS-i inimestega, nende viimase semestriürituse lõpus läksime Kuninga aedadesse pesapalli mängima. Lihtsamate reeglite järgi, nagu ma seda ka oma kooliajal mänginud olen. Seda mängu ma eriti nautida ei oska, olen nii aeglane jooksja kui aeglane püüdja.

Eile ja täna sattusin lugema üht väga inspireerivat blogi 3D koguduse rajajalt Jakob Remmelilt, lugesin selle lõpust algusesse läbi (õnneks pole seda veel väga kaua peetud) - nii palju oli seal toredaid mõtteid, mida Jumalaga koos praktikasse panna. Mõtlesin iseeneses, et kui kogudused oleksid palju rohkem valmis muutuma, et paremini inimesteni jõuda, siis poleks võibolla vajagi selliste uute koguduste loomist, vähemalt sealkandis, kus juba on kogudusi. Aga senikaua, kui nad seda ei ole, on sellised noored kogudused Jumala töös tohutult vajalikud! Ja see, mida Jumal 3D-s teeb, on megalt inspireeriv ja julgustav! "Eesmärk on kalastamine, mitte akvaariumi pidamine." Ja tõesti, ükski kogudus ei tohiks jääda akvaariumiks! Üks teine intrigeeriv mõte oli, et iga kristlaste elus on kogudusetöö loomulikult tähtis ja keegi ei peaks olema pinginühkija, aga veel tähtsam on töö väljaspool kogudust. Sain aru sellest nii, et me oleme kogudus trennis käies, kooris lauldes, koolitööd tehes ja mujal mittekristlastega suheldes ja aega veetes ning lihtsalt oma eludega ja kui vaja, siis oma sõnadega Jumalast tunnistust andes. See loomulikult eeldab, et me pole vaid pühapäevakristlased!

Olgu, praegu lõpetan, paljudega ilmselt näeme juba varsti! :) Pisut kurb on ka, sest mu aasta siin on olnud väga hea, aga põhiliselt olen exited, sest elu saab olema täiesti teistsugune kõigest eelnevast! Ja ootan põnevusega, mida Jumal mulle õpetada tahab ja kuhu Ta mind järgmise aasta jooksul juhib!

No comments:

Post a Comment